Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

W Hawierzowie o zieleni w przestrzeni miast

6 października w mieście partnerskim - Hawierzowie w Czechach - odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona historii i organizacji zieleni w przestrzeni miejskiej. W konferencji udział wzięła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman.

Tematyka konferencji była wyjściem na przeciw współcześnie akceptowanym i rozumianym potrzebom tworzenia i organizowania w miastach ogólnodostępnych terenów zielonych. Obecność przestrzeni zielonych w obszarach miejskich jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców, którym brakuje zieleni.

Pani Prezydent zaprezentowała historię zieleni miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Poniżej można zapoznać się z prezentacją, którą wygłosiła.


- "Jastrzębie-Zdrój, mimo ostatnio publikowanych, niechlubnych rankingów dotyczących zieleni w naszym mieście, wielu przyjezdnych i mieszkańców twierdzi, że Jastrzębie-Zdrój to zielone miasto. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele jest w tym temacie do zrobienia - dziś poza utrzymywaniem tych zielonych skupisk w naszym mieście, które już mamy, chcemy położyć duży nacisk na dobrze urządzoną zieleń, gdyż często staje się ona wizytówką ośrodka miejskiego, a także wzbogaca jego kompozycję urbanistyczną. Co ważne chciałabym, żeby zieleń w Jastrzębiu była nie tylko ładna ale i funkcjonalna. Dzisiejsza konferencja pozwoliła na skorzystanie z ciekawych inspiracji, wymianę zdań, opinii i wiedzy na ten temat." - powiedziała Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman.