Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Kolejny pustostan będzie wyremontowany

Mamy to! Budynek Łazienek III w Parku Zdrojowym będzie piękny i funkcjonalny. Dofinansowanie w wysokości 95% mamy w kieszeni!  Koszt całej inwestycji szacowany jest na 7 556 118,92 zł.

Przez ponad 20 lat budynek stał niezagospodarowany. Park Zdrojowy jest wizytówką Jastrzębia-Zdroju, dlatego cieszymy się, że po latach przestanie szpecić zielone serce miasta. Długo czekaliśmy na środki. Okazuje się, że warto było, bo dofinansowanie wynosi aż 95% wnioskowanej kwoty

Nasz projekt zakłada dostosowanie, rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku do pełnienia funkcji kulturalnej przez Miejski Ośrodek Kultury.

W zmodernizowanym zabytkowym obiekcie planuje się organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Unikatowym miejscem w Łazienkach będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt (np. lunety).