Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Partnerstwo poprzez gospodarkę

Decyzja o powstaniu w Jastrzębiu-Zdroju Biura Obsługi Inwestora to pokłosie organizowanej przez nas konferencji "Partnerstwo poprzez gospodarkę". Jego celem będzie bezpośrednia i kompleksowa obsługa inwestora oraz organizacja misji gospodarczych w celu wymiany doświadczeń i czerpania dobrych wzorców. Cieszę się, że efektem tej konferencji są realne działania a nie tylko deklaracje. Dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom, za przyjęcie zaproszenia i aktywny w niej udział.

W Jastrzębiu-Zdroju odbyła się międzynarodowa konferencja „Partnerstwo poprzez gospodarkę”. Samorządowcy i przedsiębiorcy z Niemiec, Ukrainy, Słowacji oraz z naszego regionu mieli okazję do wymiany poglądów i doświadczeń.

Konferencja zorganizowana została przez Miasto Jastrzębie-Zdrój, przy współudziale Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pełniła funkcję szerokiego forum służącego wymianie poglądów, doświadczeń oraz wypracowaniu nowych pomysłów na przyciąganie i funkcjonowanie nowoczesnych przedsiębiorstw.


Podczas międzynarodowego spotkania zaprezentowano jastrzębskich przedsiębiorców. 150 gości wysłuchało wystąpień takich firm jak Prymat czy JSW, które poruszyły tematy aktualne dla gospodarki nie tylko miasta, ale także regionu.

Co ciekawe, w przerwach miedzy panelami uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z innowacyjnymi wynalazkami uczniów Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju, jednak wszystko wskazuje na to, że nie ostatnie. – Mieliśmy okazję podczas prowadzonych prelekcji i debat poznać różne punkty widzenia. Podjęliśmy konstruktywną dyskusję, która z pewnością będzie impulsem do rozwoju regionu. Jestem przekonana, że tego typu spotkania są słuszną inicjatywą i mam nadzieje, że w naszym mieście będą one organizowane coraz częściej – zapowiada prezydent Anna Hetman.