Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Borszczów naszym miastem partnerskim

Istnieje wiele przykładów dobrych praktyk we współpracy partnerskiej. Nasza - Jastrzębia-Zdroju i miasta Borszczów na Ukrainie, trwa już prawie 30 lat, choć nieformalnie. Czas był najwyższy, by formalności stało się zadość.

Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman i głowa miasta Borszczów Iwan Kobylianski 28 sierpnia podpisali akt potwierdzający nawiązanie współpracy. Wcześniej stosowne uchwały podjęli radni obu miast.

 

Jastrzębie-Zdrój i Borszczów potwierdziły chęć wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami i organizacjami, a także w dziedzinie samorządności, oświaty, kultury i sztuki oraz sportu i turystyki.

 

Borszczów to miasto na Ukrainie, w obwodzie tarnopolskim. Od wielu już lat współpracują ze sobą strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju i jednostek w Borszczowie. Strażacy z Ukrainy uczestniczyli w naszym kraju m.in. w kursach z zakresu stabilizacji konstrukcji budowlanych, lokalizacji poszkodowanych z użyciem psów ratowniczych i specjalistycznego sprzętu, a także ratownictwa wysokościowego przy użyciu technik alpinistycznych.