Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Jakie będą dni miasta po metamorfozie?

Jakie będą tegoroczne Dni Miasta? Na pewno inne niż dotychczasowe, kolorowe i bardzo energetyczne. O idei, która przyświecała nowej formule organizatorzy opowiadali podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

W tym roku Dni Jastrzębia przeszły nie lada metamorfozę. Impreza trwać będzie przez 7 dni, nie przez 2, jak to miało miejsce do tej pory).

- Jestem przekonana, że zaproponowany przez nas program będzie gwarantem dobrej zabawy i że każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału we wszystkich wydarzeniach Dni Miasta i życzę wielu wspaniałych wrażeń. Niech ten czas upłynie pod znakiem radości, integracji mieszkańców miasta i przybyłych gości. - mówiła anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Tegoroczne obchody miejskiego święta będą okazją do wzmocnienia więzi wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. To główna idea, która towarzyszyła organizatorom. W tym roku to właśnie mieszkańcy, którzy do tej pory byli głównie uczestnikami, będą w dużej mierze współtworzyć miejskie święto. W organizację zaangażowanych jest bowiem wiele instytucji, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i środowisk działających w mieście – od młodzieży po seniorów. Przygotowany wspólnie, bogaty program wydarzeń rozgrywających się w różnych częściach miasta (w tym na osiedlach i sołectwach), jest gwarancją dobrej zabawy, w myśl zasady „dla każdego coś dobrego”.

Nowinki dotyczą jednak nie tylko kalendarium, ale również sfery wizualnej. W tym roku Dni Jastrzębia zyskały nową twarz – dosłownie - twarz mieszkańców miasta (Kuby i Dominiki), widocznych na wszystkich materiałach identyfikujących wydarzenie.

Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie miasta, opublikowany zostanie także w majowym numerze gazety Jastrząb, która trafi do mieszkańców jeszcze w tym tygodniu.