Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Prezydent spotkała się z mieszkańcami

7 września w godzinach poołudniowych odbyło się spotkanie z cyklu "O mieście bez politykowania", na które Prezydent Miasta  zaprosiła mieszkańcow. Tematem spotkania była komunikacja w Jastrzębiu-Zdroju.

Prezydent zapewniła mieszkańców, że od 1 stycznia 2016 roku autobusy będą jeździć tak jak dotychczas.

W czasie spotkania podjęte zostały nurtujące jastrzębian wątki związane z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej po wystapieniu Jastrzebia-Zdroju z MZK. Dyskutowano nad m.in funkcjonowaniem Związku i PKM, organizacją przejazdów na terenie miasta oraz poza nim, trasowaniem, kosztami jakie poniesie miasto wprowadzając nowa formę komunikacji, czy możliwością przejazdów w taryfie 0 zł.

Prezydent Anna Hetman i jej Zastępca Ryszard Rakoczy nawiązali do spotkania z 4 września z przedstawicielami władz gmin wchodzących w skład Związku.

- Wszystko zależy teraz od innych gmin. Pozostałe gminy będące jeszcze w MZK, chcą żeby Jastrzębie poczekało z organizacją własnego transportu do czerwca 2016 roku, by same mogły się lepiej przygotować. Wtedy wszyscy podejmą uchwałę o rozwiązaniu MZK. - informują władze miasta.

Prezydent Anna Hetman dziękuje wszystkim obecnym na spotkaniu mieszkańców oraz zaprasza na kolejne, które odbędzie się w pierwszy poniedziałek października o godzinie 17.00. O tematyce spotkania będziemy informować wkrótce.