Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Jakich Dni Miasta chcą jastrzębianie?

Prezydent Miasta Anna Hetman podsumowuje wyniki zapowiedzianej podczas Dni Jastrzębia ankiety na temat organizacji przyszłorocznej edycji imprezy.

Ankietę można było wypełnić elektronicznie. Jastrzębianie wypełnili w sumie 782 formularze, co jest wyraźnym sygnałem, że nie jest im obojętny wygląd imprez organizowanych w mieście. W ankiecie chętniej brały udział kobiety – 55, 6 proc. Formularze częściej wypełniały osoby w wieku lat 20 i poniżej (43, 8 proc).

Ankietowani wskazali, że najlepszym miejscem do organizacji Dni Miasta jest stadion miejski. Za tą lokalizacją głosowało 77, 9 proc. ankietowanych. 22, 1 proc. mieszkańców twierdzi, że należy wykorzystać w tym celu inne miejsca w mieście.

60, 5 proc. jastrzębian opowiedziało się za dwudniową imprezą. Za jednodniowymi Dniami Jastrzębia głosowało 9 proc. ankietowanych, za dłuższym niż dwudniowe świętowaniem – 30, 5 proc.

Większość ankietowanych (51, 9 proc.) nie popiera wprowadzenia opłat za Dni Jastrzębia, nawet w przypadku, gdyby wiązało się to z możliwością sprowadzenia do miasta gwiazdy światowego formatu. 31, 2 proc. mieszkańców jest w stanie zapłacić za taki koncert 20 zł, 9 proc. – od 20 do 50 zł, a 7, 7 proc. – powyżej 50 zł.

Jastrzębianie zapytani o to, kto powinien zagrać na przyszłorocznych Dniach Miasta najczęściej wymieniali Kamila Bednarka, Donatana i Cleo, zespoły Lemon, Happysad, Coria, czy Enej. Ankietowani stawiają na pop (53, 7 proc.), rock (48, 1 proc.) i disco polo (33, 4 proc.) jako te gatunki, przy których najchętniej bawiliby się podczas przyszłorocznej imprezy.

Prócz koncertów jastrzębianie chętnie obejrzeliby pokazy pirotechniczne (55,6 proc.), laserowe (40,1 proc.), motocyklowe i rowerowe (37, 2 proc.). Nie zapomniano też o dzieciach. Wśród atrakcji dla najmłodszych ankietowani wymieniają karuzele, dmuchane zamki, wesołe miasteczko, gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy jako te, które cieszą się największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników imprezy.

W formularzu pada również pytanie o zasadność dystrybucji wśród mieszkańców miasta materiałów promocyjnych. 83,5 proc. jastrzębian popiera tę praktykę, 16, 5 proc. jest temu przeciwnych.

- Chciałabym serdecznie podziękować Państwu za udział w konsultacjach społecznych dotyczących orgaznizacji przyszłorocznych Dni Miasta. Państwa sugestie będą dla nas pomocne przy tworzeniu programu imprezy, co do której już w chwili obecnej podjęto pierwsze działania. - mówi Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.