Aktualności

Plan spotkań z mieszkańcami

Wasz głos jest dla mnie ważny. Przez 4 lata wielokrotnie spotykaliśmy się rozmawiając o mieście. Teraz też nic się nie zmienia. Zapraszam na spotkania ze mną i kandydatami do Rady Miasta z KWW Koalicji Anny Hetman.

Dokonało się. OWN jest Wasz!

OWN w Jastrzębiu-Zdroju to prawdziwa enklawa zieleni. Dziękuję, że tak licznie uczestniczyliście w jego otwarciu.

SŁOWA DOTRZYMAŁAM

Zapraszam Was na otwarcie OWN-u

Współpraca miasta z JSW się opłaca

Miasto Jastrzębie-Zdrój i JSW to dobrzy partnerzy

Żelazny Szlak Rowerowy coraz dłuższy

Przyznaję, że bardzo lubię jeździć na rowerze. Dlatego realizacja tej inwestycji szczególnie mnie cieszy

Budujemy nowe przedszkole

W Boryni przedszkole nr 10 i SP 14 będą placówkami na miarę XXI wieku.

Po pierwsze - rozwój miasta!

Moim priorytetem jako Prezydent Jastrzębia-Zdroju jest lepiej płatna i satysfakcjonująca praca dla mieszkańców oraz rozwój miasta.

Jubileuszowa sesja Rady Miasta Jastrzęie-Zdrój

Dzisiejsza uroczysta sesja Rady Miasta w Jastrzębiu -Zdroju w roku jubileuszowym, to dla mnie przede wszystkim okazja do podziękowań dla Was - jastrzębian.
Dziękuję Wam, że dajecie nam wszystkim wiarę, że wspólnie możemy więcej. Dziękuję za każde ciepłe słowo pod adresem miasta. Dziękuję, że zauważacie zmiany i potraficie się nimi cieszyć. A najbardziej dziękuję za to, że mówicie „moje miasto”, „moje jastrzębie” i „tu bije moje serce”.

Budujemy nowe mieszkania - to fakt!

Pierwsza łopata pod budowę mieszkań TBS Daszek wbita. Za rok o tej porze 27 rodzin odbierać będzie klucze do własnego M

W MZK nadszedł czas na konkretne działania

Dziś powierzono mi przewodniczenie w zarządzie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Mam pełną świadomość, że podejmuję się trudnego i niezmiernie odpowiedzialnego wyzwania.

To ogromne wyróżnienie

Dołączyłam do grona Honorowych Członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. To dla mnie ogromne wyróżnienie

Zapraszam na jubeluszowe Dni Jastrzębia-Zdroju

Dzień dobry Jastrzębie-Zdrój! Jakie macie plany na najbliższy weekend? Moje zapowiadają się super - Jubileuszowe Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój. Gorąco polecam. Bawmy się razem! Do zobaczenia na miejskim stadionie!

Kobiety wiedzą lepiej

Kobiety w Jastrzębiu-Zdroju widzą więcej. Paniom, które uczestniczyły w spotkaniu z cyklu "O mieście bez politykowania" serdecznie dziękuję za budującą i owocną dyskusję na temat miasta.
Drogie jastrzębianki, to już pewne, w Jastrzębiu tworzymy Radę Kobiet. Wasz głos ma znaczenie i musi być słyszalny!

Rozpoczynamy Rower Miejski sezon 2

1 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczynamy kolejny sezon rowerów miejskich. 30 rowerów, w tym z fotelikami do przewożenia dzieci, na 4 stacjach przy ul. Witczaka w Zdroju, Hali Widowiskowo-Sportowej, Supersamie i Urzędzie Miasta, będzie do Państwa dyspozycji. Już teraz serdecznie zapraszam!

Stanowisko w sprawie absolutorium

Drodzy jastrzębianie,
decyzja Rady Miasta w sprawie absolutorium nie była dla mnie zaskoczeniem. Zapadła już wcześniej w cieniu gabinetu politycznego. Sam wynik głosownia pokazuje jedynie, że rada nie wypowiedziała się negatywnie na temat udzielenia absolutorium. Nie było wymaganej, statutowej ilości 12 głosów, by podjąć tę uchwałę.

Serdecznie gratuluję! GKS w I lidze!

To historyczna chwila dla naszego miasta! Gratuluję tak pięknego awansu! Jastrzębie-Zdrój jest dumne ze swoich sportowców! Zrobię wszystko, co w mojej mocy, byśmy wraz z mieszkańcami, mogli cieszyć się Waszymi wygranymi w I lidze.

Stajemy w obliczu niewyobrażalnej tragedii

To ogromna tragedia. W imieniu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju składam wyrazy szczerego żalu i współczucia.

Ogłaszam żałobę w Jastrzębiu-Zdroju

W związku z tragedią, jaka rozegrała się w kopalni „Zofiówka”, łącząc się w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar, ogłaszam żałobę na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Trwać będzie od 14 do 20 maja br.

Symboliczne 550 metrów biało-czerwonej

Biało-czerwona dziś połączyła nas – jastrzębian... Jest zawsze ponad podziałami- tak jak my dzisiaj. W dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W roku, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości i 55-tą rocznicę nadania praw miejskich Jastrzębiu-Zdroju. I niech tak pozostanie - niech łączy nas zawsze i wszędzie...

Ależ będziemy mieć piękną trasę rowerową

Kolejna dobre wieści! Jeszcze nie skończyliśmy budowy prawie kilometrowego odcinka Żelazny Szlak Rowerowy a już mamy kolejne dofinansowanie. Prawie 30-kilometrową pętlą ścieżek rowerowych pojedziemy przez Jastrzębie, Godów, Zebrzydowice, Karvinę i Piotrowice koło Karviny. Takie wiadomości to lubię

Budujemy parkingi

Przy ulicy Wodeckiego w Jastrzębiu-Zdroju trwa budowa nowego parkingu. 57 miejsc postojowych powstanie już na tym etapie. W przyszłości będzie ich 94. Wartość inwestycji to prawie 620 tysięcy zł. I choć mieszkańcy muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami, myślę że warto