Facebook Twitter YouTube
Anna Hetman
Anna Hetman

Aktualności

Jubileuszowa sesja Rady Miasta Jastrzęie-Zdrój

21.06.2018

Dzisiejsza uroczysta sesja Rady Miasta w Jastrzębiu -Zdroju w roku jubileuszowym, to dla mnie przede wszystkim okazja do podziękowań dla Was - jastrzębian.
Dziękuję Wam, że dajecie nam wszystkim wiarę, że wspólnie możemy więcej. Dziękuję za każde ciepłe słowo pod adresem miasta. Dziękuję, że zauważacie zmiany i potraficie się nimi cieszyć. A najbardziej dziękuję za to, że mówicie „moje miasto”, „moje jastrzębie” i „tu bije moje serce”.

Czytaj dalej

Zapraszam na jubeluszowe Dni Jastrzębia-Zdroju

08.06.2018

Dzień dobry Jastrzębie-Zdrój! Jakie macie plany na najbliższy weekend? Moje zapowiadają się super - Jubileuszowe Dni Miasta Jastrzębie-Zdrój. Gorąco polecam. Bawmy się razem! Do zobaczenia na miejskim stadionie!

Czytaj dalej

Kobiety wiedzą lepiej

04.06.2018

Kobiety w Jastrzębiu-Zdroju widzą więcej. Paniom, które uczestniczyły w spotkaniu z cyklu "O mieście bez politykowania" serdecznie dziękuję za budującą i owocną dyskusję na temat miasta.
Drogie jastrzębianki, to już pewne, w Jastrzębiu tworzymy Radę Kobiet. Wasz głos ma znaczenie i musi być słyszalny!

Czytaj dalej

Rozpoczynamy Rower Miejski sezon 2

21.05.2018

1 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczynamy kolejny sezon rowerów miejskich. 30 rowerów, w tym z fotelikami do przewożenia dzieci, na 4 stacjach przy ul. Witczaka w Zdroju, Hali Widowiskowo-Sportowej, Supersamie i Urzędzie Miasta, będzie do Państwa dyspozycji. Już teraz serdecznie zapraszam!

Czytaj dalej

Stanowisko w sprawie absolutorium

25.05.2018

Drodzy jastrzębianie,
decyzja Rady Miasta w sprawie absolutorium nie była dla mnie zaskoczeniem. Zapadła już wcześniej w cieniu gabinetu politycznego. Sam wynik głosownia pokazuje jedynie, że rada nie wypowiedziała się negatywnie na temat udzielenia absolutorium. Nie było wymaganej, statutowej ilości 12 głosów, by podjąć tę uchwałę.

Czytaj dalej

Serdecznie gratuluję! GKS w I lidze!

19.05.2018

To historyczna chwila dla naszego miasta! Gratuluję tak pięknego awansu! Jastrzębie-Zdrój jest dumne ze swoich sportowców! Zrobię wszystko, co w mojej mocy, byśmy wraz z mieszkańcami, mogli cieszyć się Waszymi wygranymi w I lidze.

Czytaj dalej

Ogłaszam żałobę w Jastrzębiu-Zdroju

14.05.2018

W związku z tragedią, jaka rozegrała się w kopalni „Zofiówka”, łącząc się w bólu z poszkodowanymi i rodzinami ofiar, ogłaszam żałobę na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Trwać będzie od 14 do 20 maja br.

Czytaj dalej

Symboliczne 550 metrów biało-czerwonej

02.05.2018

Biało-czerwona dziś połączyła nas – jastrzębian... Jest zawsze ponad podziałami- tak jak my dzisiaj. W dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W roku, w którym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości i 55-tą rocznicę nadania praw miejskich Jastrzębiu-Zdroju. I niech tak pozostanie - niech łączy nas zawsze i wszędzie...

Czytaj dalej

Ależ będziemy mieć piękną trasę rowerową

05.04.2018

Kolejna dobre wieści! Jeszcze nie skończyliśmy budowy prawie kilometrowego odcinka Żelazny Szlak Rowerowy a już mamy kolejne dofinansowanie. Prawie 30-kilometrową pętlą ścieżek rowerowych pojedziemy przez Jastrzębie, Godów, Zebrzydowice, Karvinę i Piotrowice koło Karviny. Takie wiadomości to lubię

Czytaj dalej

Budujemy parkingi

27.03.2018

Przy ulicy Wodeckiego w Jastrzębiu-Zdroju trwa budowa nowego parkingu. 57 miejsc postojowych powstanie już na tym etapie. W przyszłości będzie ich 94. Wartość inwestycji to prawie 620 tysięcy zł. I choć mieszkańcy muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami, myślę że warto

Czytaj dalej

Będziemy kształcić kolejarzy

19.03.2018

Od września będziemy kształcić przyszłych kolejarzy. Wiąże się to ze strategicznym projektem, jakim jest dla nas odtworzenie linii kolejowej. Co ważne, to obecnie zawód deficytowy i gwarantujący atrakcyjne wynagrodzenie.

Czytaj dalej

Kolejny pustostan będzie wyremontowany

09.03.2018

Mamy to! Budynek Łazienek III w Parku Zdrojowym będzie piękny i funkcjonalny. Dofinansowanie w wysokości 95% mamy w kieszeni!  Koszt całej inwestycji szacowany jest na 7 556 118,92 zł.

Czytaj dalej

Jak prezydentka z prezydentem

17.02.2018

Okazuje się, że wiele łączy północ z południem a Jastrzębie-Zdrój i Słupsk mierzą się każdego dnia z podobnymi problemami. O tym rozmawialiśmy w ramach naszych cyklicznych spotkań "O mieście bez politykowania"

Czytaj dalej

Stawiamy na edukację

09.02.2018

Edukacja to najlepsza inwestycja. A miasto Jastrzębie-Zdrój chce inwestować w młodych. Podpisane porozumienie o współpracy z Wyższą Szkoła Bezpieczeństwa jest szansą dla tych jastrzębian, którzy myślą o psychologii w biznesie i zarządzaniu, negocjacjach biznesowych czy psychologii sytuacji kryzysowych.

Czytaj dalej

Kolej naszym priorytetem

24.01.2018

Chcę, aby budowa połączenia kolejowego w Jastrzębiu-Zdroju została ujęta na liście projektów inwestycyjnych planowanych do realizacji w kolejnej unijnej perspektywie finansowej.

Czytaj dalej

Partnerstwo poprzez gospodarkę

15.12.2017

Decyzja o powstaniu w Jastrzębiu-Zdroju Biura Obsługi Inwestora to pokłosie organizowanej przez nas konferencji "Partnerstwo poprzez gospodarkę". Jego celem będzie bezpośrednia i kompleksowa obsługa inwestora oraz organizacja misji gospodarczych w celu wymiany doświadczeń i czerpania dobrych wzorców. Cieszę się, że efektem tej konferencji są realne działania a nie tylko deklaracje. Dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom, za przyjęcie zaproszenia i aktywny w niej udział.

Czytaj dalej

Jastrzębie ma powody do dumy

11.11.2017

Dziś mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mają powody do radości i dumy. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował Orderem Orła Białego Księdza Prałata Bernarda Czerneckiego.

Czytaj dalej

Budujemy nowe mieszkania

18.10.2017

Rozpoczynamy budowę nowych mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju. 27 apartamentów o powierzchni od 50 do 80 m2 powstanie przy ulicy Witczaka.

Czytaj dalej

Mamy monitoring powietrza

03.10.2017

W Jastrzębiu-Zdroju dbamy o ekologię. Chcemy mieć powietrze czyste. Dlatego zainstalowaliśmy nowoczesne detektory monitorujące jakość powietrza w mieście. 

Czytaj dalej

Rosną szanse na budowę sali koncertowej

28.09.2017

Ważą się losy budowy sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju. Rozmawiałam dziś na ten temat z dr Moniką Smoleń-Bromską, dyrektor Departamentu Funduszy i Spraw Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mam nadzieję, że moja wizyta przyniesie oczekiwany efekt.

Czytaj dalej

Jastrzębie wróci na kolejową mapę Polski

22.09.2017

Analiza odtworzenia linii kolejowej w Jastrzębiu-Zdroju zakończona. By w 58 minut dojechać do Katowic, potrzebujemy 76 milionów złotych. O środki na ten cel mogą starać się jedynie władze wojewódzkie. Nie ukrywam, że liczę tu na wsparcie jastrzębskich parlamentarzystów. Uważam, że gra jest warta świeczki.

Czytaj dalej

Budujemy nowy OWN

21.09.2017

Słowo się rzekło. Dziś przekazaliśmy wykonawcy inwestycji teren OWN-u. Roboty ruszą lada dzień.

Czytaj dalej

I wszystko jasne

19.09.2017

W konkursie TERAZ JAstrzębie DECYDUJE wygrała koncepcja instalacji nowoczesnego oświetlenia od alei Piłsudskiego aż do alei Jana Pawła II.

Czytaj dalej

Złote Gody

08.09.2017

Takie spotkania najbardziej lubię. Tyle mądrych słów, popartych często trudnymi doświadczeniami, płynie z Ich ust. Złote Gody to piękny jubileusz i dobra okazja, by pokazywać młodszym pokoleniom jak przeżyć w zgodzie 50, 60, a nawet 70 lat 

Czytaj dalej

Wyprawki szkolne podarowane

04.09.2017

Tak niewiele trzeba, by pomagać innym. Przybory szkolne, które otrzymałam z okazji urodzin, trafiły dziś we właściwe ręce. Niech Wam służą jak najdłużej 

Czytaj dalej

U nas rodziła się wolność

03.09.2017

Porozumienie jastrzębskie było trzecim, po gdańskim i szczecińskim, podpisanym latem 1980 r. Zdaniem wielu historyków, masowe strajki na Śląsku, których efektem były ustalenia zawarte w Jastrzębiu, wpłynęły na tempo i skuteczność negocjacji prowadzonych w Gdańsku i Szczecinie, a podpisanie Porozumienia Jastrzębskiego przypieczętowało wcześniejsze umowy.

Czytaj dalej

Borszczów naszym miastem partnerskim

30.08.2017

Istnieje wiele przykładów dobrych praktyk we współpracy partnerskiej. Nasza - Jastrzębia-Zdroju i miasta Borszczów na Ukrainie, trwa już prawie 30 lat, choć nieformalnie. Czas był najwyższy, by formalności stało się zadość.

Czytaj dalej

Od 1 września młodzi jastrzębianie jadą za darmo

22.09.2017

Cieszę się, że od 1 września młodzi jastrzębianie będą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. To dopiero pierwszy etap realizacji moich zamierzeń. Propozycja wdrożenia komunikacji za 0 złotych dla wszystkich mieszkańców jest wciąż aktualna. Pracujemy nad tym. Dziękuję radnym, którzy poparli moją propozycję. To najlepsze rozwiązanie dla jastrzębskich rodzin. I też konkretne wsparcie, które przełoży się na atrakcyjność i rozwój miasta.

Czytaj dalej

Ta koperta ratuje życie!

17.08.2017

Realizujemy kolejny punkt polityki senioralnej. W Wydziale Polityki Społecznej i Mieszkaniowej starsi mieszkańcy miasta oraz osoby samotne mogą odebrać tzw. „kopertę życia”, która ma ułatwić pracę zespołów ratownictwa medycznego.

Czytaj dalej

Klub Seniora już otwarty!

07.07.2017

Długo oczekiwany moment wreszcie nastąpił. 6 lipca w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Mazowieckiej oficjalnie otwarto Klub Seniora. Z bogatej oferty bezpłatnych zajęć będą mogli korzystać głownie mieszkańcy powyżej 60. roku życia.

Czytaj dalej

Będzie bezpłatna komunikacja

03.07.2017

Wielka batalia o bezpłatną komunikację miejską dla dzieci, młodzieży i studentów w końcu dobiegła końca. Od 1 września dzieci, młodzież i studenci, zameldowani w Jastrzębiu-Zdroju, pojadą autobusami za darmo.

Czytaj dalej

GKS Jastrzębie w II lidze!

17.06.2017

Finis coronat opus! Koniec wieńczy dzieło! GKS 1962 Jastrzębie S.A. gratuluję determinacji i walki! Piękny awans do II ligi! Brawo! Brawo! Brawo!

Czytaj dalej

Jubileusz UTW

13.06.2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jastrzębiu-Zdroju jest wspaniałą płaszczyzną do integracji osób starszych, wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych znajomości. Dziś obchodził 15-lecie istnienia. Cieszę się, że efekty Państwa działalności przekładają się na wyraźny wzrost aktywności seniorów w życiu społecznym.

Czytaj dalej

Mamy 4 mln na mieszkania!

31.05.2017

Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości blisko 4 mln złotych na budowę 19 lokali socjalnych i stworzenie Centrum Usług Społecznych

Czytaj dalej

Działacze kultury nagrodzeni

31.05.2017

Znamy tegorocznych laureatów nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury w Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Czytaj dalej

Święto Działaczy Kultury

14.09.2017

Z okazji przypadającego dziś Dnia Działacza Kultury składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim pracownikom oraz animatorom za trud i pracę na rzecz rozwoju kultury w Miasto Jastrzębie-Zdrój. Życzę Wam wytrwałości i siły oraz wiele satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy

Czytaj dalej

Życzenia i podziękowania dla strażaków

04.05.2017 Z okazji Dnia Strażaka, wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią odpowiedzialną służbę pożarniczą, składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, wrażliwość na los drugiego człowieka to działania zasługujące na najwyższe uznanie. Dziękuję w imieniu własnym i jastrzębskiej społeczności za wykazywanie pełnej gotowości, zaangażowania i ofiarnej postawy w akcjach ratowniczo-gaśniczych, z którymi nie szczędząc sił i własnego zdrowia mierzycie się każdego dnia. Czytaj dalej

Rewitalizacja byłek KWK Moszczenica

28.03.2017 Raz jeszcze pojechaliśmy do łaźni po byłej KWK Moszczenica. Plany utworzenia tam centrum postindustrialnego dziedzictwa, pozwoliły nam pozyskać prawie 9 milionów zł na remont i adaptację budynku. To, co ważne: samo muzeum zajmować będzie zaledwie część powierzchni. Pozostałe pomieszczenia (wielkości dużej szkoły), chcemy przeznaczyć na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Dlatego zaprosiłam radnych na wizję lokalną, by na miejscu przedyskutować szczegóły naszego przedsięwzięcia. Czytaj dalej

Jastrzębski Jarmark Wielkanocny

14.09.2017 Zapraszam Was na Jarmark Wielkanocny organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Powoli stają się one tradycją w naszym mieście. Mam nadzieję, że skorzystacie z oferty wystawców. Do zobaczenia przed kinem Centrum. Czytaj dalej

Zapuśćmy korzenie

24.03.2017 Rozpoczynamy w Jastrzębiu-Zdroju kolejną akcję "Zapuśćmy korzenie". Tak dosłownie i w przenośni. A wszystko, by poprawić estetykę naszego miasta. Od wielu lat w Jastrzębiu-Zdroju dba się o estetykę i stan terenów zielonych, dlatego nasadza się drzewa i krzewy. Tym razem do jastrzębskich szkół i przedszkoli trafiło 400 sadzonek. Ponadto, między ulicami Lompy i Grażyńskiego, w pobliżu Dworu Witczaków na Mendowcu, powstanie Skwer Ojców. Na urządzenie skweru została wybrana działka o powierzchni niespełna 0,6 ha. Według zaprojektowanych założeń powstaną dwie aleje: Aleja Synów i Aleja Córek. Rodzice, którzy chcą upamiętnić narodzenie w 2017 r. swego potomka, proszeni są o zgłaszanie swego uczestnictwa w akcji na adres mailowy: os@um.jastrzebie.pl, podając: imię i nazwisko, numer telefonu oraz płeć dziecka. Akcja nasadzeń odbędzie się 15 maja podczas Dnia Rodziny. Czytaj dalej

Myślimy o seniorach

20.10.2016

Zmiany demograficzne wymagają szczególnego podejścia do spraw starzenia się społeczeństwa. Ludzie starzy mają szczególną rolę do spełnienia.

Czytaj dalej

Co w magistracie piszczy

20.09.2016

Szanowni Państwo, po wakacjach, które mimo wszystko były pracowite wkraczamy w nowy okres, tworzymy budżet na 2017 rok, planujemy inwestycje, kolejne udogodnienia dla mieszkańców miasta, usprawniamy pracę magistratu.

Czytaj dalej

Rusza Tydzień Misyjny (ŚDM)

20.07.2016

Już dziś do Jastrzębia-Zdroju zawita grupa pielgrzymów z różnych stron świata, która spędzi w naszym mieście Tydzień Misyjny porzedzający Światowe Dni Młodzieży.

Czytaj dalej

Bez politykowania o rozwoju miasta

27.06.2016

Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniu z serii „O mieście bez politykowania”. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą.

Czytaj dalej

Przybywa nowoczesnych boisk

08.06.2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Moszczenicy mogą od wczoraj cieszyć się nowym, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym. Miejsce powstało w ramach kompleksowego zadania obejmującego modernizację boisk i placów zabaw.

Czytaj dalej

Prezydent Hetman z absolutorium

20.05.2016

Radni Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój zdecydowali o przyjęciu sprawozdania z budżetu za 2015 r., a tym samym o udzieleniu absolutorium Prezydent Annie Hetman.

Czytaj dalej

Jakie będą dni miasta po metamorfozie?

10.05.2016

Jakie będą tegoroczne Dni Miasta? Na pewno inne niż dotychczasowe, kolorowe i bardzo energetyczne. O idei, która przyświecała nowej formule organizatorzy opowiadali podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Czytaj dalej

Komunikacja Miejska (prezentacja)

09.05.2016

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą funkcjonowania komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Materiał został przedstawiony podczas obrad kwietniowej sesji zwyczajnej Rady Miasta.

Czytaj dalej

Co z inwestycjami i komunikacją miejską?

29.04.2016

Realizacja inwestycji zapowiedzianych w ostatnich konsultacjach społecznych oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej to tematy przewodnie dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Czytaj dalej

Prezydent zaprasza na spotkanie

04.04.2016

Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w kolejnym spotkaniu z serii „O mieście bez politykowania”.

Czytaj dalej

Odbył się II Światowy Kongres Klastrów

04.04.2016

W dniach 31 marca – 1 kwietnia w Dąbrowie Górniczej pod hasłem przewodnim “Potrójna helisa w realizacji międzynarodowych projektów. Budowanie gospodarki lokalnej i światowej poprzez kooperację międzysektorową” odbył się II Światowy Kongres Klastrów.

Czytaj dalej

Rowerem po Żelaznym Szlaku

30.03.2016

Pięć samorządów leżących bezpośrednio przy dzisiejszej granicy polsko-czeskiej postanowiło z problemu zamykanych linii kolejowych stworzyć potencjał rozwoju nowego produktu turystycznego.

Czytaj dalej

Co z łaźnią na Moszczenicy?

30.03.2016

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta zaprezentowano pomysł na zagospodarowanie starych pogórniczych łaźni znajdyjących się na terenie byłej kopalni Moszczenica. Według planów ma tam powstać Europejskie Centrum Dziedzictwa Postindustrialnego.

Czytaj dalej

Nowa twarz OWNu

24.03.2016

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój władze zaprezentowały nowe oblicze Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Czytaj dalej

O seniorach bez politykowania

08.03.2016

Kolejny poniedziałkowy wieczór upłynął pod znakiem spotkania z mieszkańcami. Tym razem głównymi bohaterami cyklu spotkań "O mieście bez politykowania" byli jastrzębscy seniorzy.

Czytaj dalej

O szerokim torze w Jastrzębiu-Zdroju

03.03.2016

W poniedziałek, 29 lutego w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyło się spotkanie władz samorządowych miast regionu, przedstawicieli Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz Komitetu Rozwoju Zagłębia.

Czytaj dalej

O seniorach bez politykowania

02.03.2016

Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w kolejnym spotkaniu z serii „O mieście bez politykowania”.

Czytaj dalej

Rondo „donikąd” doczekało się patrona

24.02.2016

24 lutego oficjalnie nadano imię Władysława Chlebika rondu przy zbiegu ul. Energetyków, Moszczenickiej i Rozwojowej. Odsłonięcia tabliczki z nazwą ronda dokonała Prezydent Miasta Jastrzębia-Zdroju oraz rodzina patrona.

Czytaj dalej

Karta seniora wprowadzona

22.02.2016

W czasie konferencji prasowej Prezydent Anna Hetman poinformowała o przystąpieniu Jastrzębia-Zdroju  do programu 'Ogólnopolska Karta Seniora". Jest on skierowany do osób powyżej 60. roku życia zamieszkałych na terenie całej Polski, które dzięki posiadaniu karty będą mogły skorzystać z promocji przygotowanych przez partnerów programu.

Czytaj dalej

Europejskie doświadczenia miast

04.02.2016

Dobiegła końca realizacja projektu pn. „Europa dla Obywateli”, w którym obok Jastrzębia-Zdroju uczestniczyły: Karwina i Hawierzów z Republiki Czeskiej, Ibbenbüren z Niemiec, Prievidza i Svit ze Słowacji, Tourcoing z Francji, Valjevo i Kocaljeva z Serbii oraz Velenje ze Słowenii.

Czytaj dalej

Nowe spojrzenie na miasto

14.01.2016

11 stycznia podczas kolejnego spotkania odbywającego się w ramach cyklu "O mieście bez politykowania" Prezydent Miasta przedstawiła koncepcję na zagospodarowanie alei Piłsudskiego i Jana Pawła II wraz z najbliższymi terenami oraz ulicy 1 Maja w Zdroju. 

Czytaj dalej

Prezydent kontynuuje rozmowy o przestrzeni

05.01.2016

W najbliższy poniedziałek, 11 stycznia, o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców w ramach cyklu "O mieście bez politykowania". Prezydent Miasta Anna Hetman kontynuować będzie temat zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Czytaj dalej

Informacja Prezydenta Miasta (XIX Sesja RM)

23.12.2015

We wtorek 22 grudnia odbyła się XIX Sesja Zwyczajna Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. Tematem przewodnim obrad był plan budżetu na 2016 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa. Transmisję z obrad można było oglądać online na miejskim kanale Youtube.

Czytaj dalej

Przedszkolaki uczą się segregować odpady

07.12.2015

Książeczki, zeszyty ćwiczeń oraz gry planszowe poświęcone selektywnej zbiórce odpadów trafiły do jastrzębskich przedszkoli. W poniedziałek prezydent miasta Anna Hetman rozdała pierwsze materiały edukacyjne dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 5.

Czytaj dalej

Prezydent podsumuje rok urzędowania

01.12.2015

8 grudnia minie rok odkąd Anna Hetman objęła urząd prezydenta Jastrzębia-Zdroju. O tym, jaki był ten rok, prezydent miasta opowie już w najbliższy poniedziałek, podczas kolejnego spotkania z cyklu „O mieście bez politykowania”.

Czytaj dalej

Informacja Prezydenta Miasta (XVII Sesja RM)

30.11.2015

W czwartek 26 listopada odbyła się XVII Sesja Zwyczajna Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój. Tematem przewodnim obrad były podatki i opłaty. Transmisję z obrad można było oglądać online na miejskim kanale Youtube.

Czytaj dalej

Z mieszkańcami o przestrzeni publicznej

12.11.2015

W ubiegły poniedziałek, 9 listopada, jak co miesiąc odbyło się spotkanie dla mieszkańców w ramach cyklu "O mieście bez politykowania". Tym razem Prezydent Miasta Anna Hetman podjęła temat zagospodarowania przestrzeni miejskiej.

Czytaj dalej

W Hawierzowie o zieleni w przestrzeni miast

08.10.2015

6 października w mieście partnerskim - Hawierzowie w Czechach - odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona historii i organizacji zieleni w przestrzeni miejskiej. W konferencji udział wzięła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman.

Czytaj dalej

Jastrzębie-Zdrój się rewitalizuje

08.10.2015

Tradycyjnie, w pierwszy poniedziałek miesiąca odbyło się spotkanie dla mieszkańców miasta z cyklu "O mieście bez politykowania". Tym razem pochylono się nad tematem Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Czytaj dalej

Prezydent spotkała się z mieszkańcami

08.09.2015

7 września w godzinach poołudniowych odbyło się spotkanie z cyklu "O mieście bez politykowania", na które Prezydent Miasta  zaprosiła mieszkańcow. Tematem spotkania była komunikacja w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj dalej

Rada Biznesu rozpoczęła działalność

08.09.2015

7 września odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie powołanej Zarządzeniem Prezydenta Miasta Jastrzębia-Zdroju Rady Biznesu. Podczas spotkania Prezydent Miasta Anna Hetman oficjalnie wręczyła powołania członkom Rady.

Czytaj dalej

Posiedzenie w sprawie Domu Solidarności

07.09.2015

W poniedziałek 7 września w Domu Zdrojowym przy ulicy Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się kolejne już posiedzenie zespołu pracującego nad koncepcją Domu Solidarności, który ma powstać w mieście.

Czytaj dalej

Autobusy będą kursować

02.09.2015

Wszystkie dotychczasowe linie autobusowe i kursy, łącznie z tymi, które wyjeżdżają poza nasze miasto po 1 stycznia 2016 roku będą zachowane.

Czytaj dalej

Projekt \"Dostępna granica\" zakończony

18.08.2015

18 sierpnia w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyła się koferencja prasowa poświęcona zakończeniu realizacji inwestycyjnej projektu "Dostępna granica". W czasie konferencji obecni byli przedstawiciele Miasta Jastrzębie-Zdrój, Karwina oraz Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Czytaj dalej

GKS już po zmianach

30.07.2015

30 lipca w godzinach popołudniowych na stadionie miejskim w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konferencja prasowa klubu sportowego GKS 1962 Jastrzębie, w czasie której zaprezentowano zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w klubie.

Czytaj dalej

Kowalczyk o górnictwie w Jastrzębiu-Zdroju

29.07.2015

W środę (29 lipca) sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i zarazem pełnomocnik ds. górnictwa Wojciech Kowalczyk odwiedził Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie miało na celu omówienie obecnej sytuacji w branży wydobywczej, a także kwestii problematycznego dla miasta zwrotu podatku za wyrobiska górnicze.

Czytaj dalej

Wiceminister z wizytą w jastrzębskim magistracie

15.07.2015

Możliwe do wykorzystania źródła wsparcia dla samorządu i biznesu były tematem przewodnim rozmów, które podjęte zostały w czasie spotkania z Wiceministrem Infrastruktury i Rozwoju, Waldemarem Sługockim zaproszonym do Urzędu Miasta przez Panią Prezydent Annę Hetman.

Czytaj dalej

Członkowie Rady Sportu odebrali powołania

09.07.2015

8 lipca odbyło się pierwsze spotkanie powołanej Zarządzeniem Prezydenta Miasta Jastrzębia-Zdroju Rady Sportu. Podczas spotkania Prezydent Miasta Anna Hetman oficjalnie wręczyła powołania członkom Rady.

Czytaj dalej

Pierwsze posiedzenie Rady Klastra za nami

08.07.2015

7 lipca w hotelu Dąbrówka odbyło się pierwsze po inauguracji posiedzenie rady Jastrzębskiego Klastra Innowacji. W czasie spotkania dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady.

Czytaj dalej

Glik wspomoże przebudowę boiska

07.07.2015

Dzisiejsze przedpołudnie było wyjątkowe dla mieszkańców ul. Moniuszki na os. Przyjaźń. Dzięki wsparciu piłkarza Kamila Glika, jastrzębianina, Kapitana Torino FC, reprezentanta Polski w piłce nożnej zostanie tam przebudowane boisko.

Czytaj dalej

Kamil Glik gościł w Urzędzie Miasta

30.06.2015

Kamil Glik, piłkarz reprezentacji Polski odwiedził Urząd Miasta, gdzie spotkał się z władzami Jastrzębia-Zdroju. Podczas spotkania Prezydent Anna Hetman przekazała piłkarzowi podpisaną przez mieszkańców flagę miasta.

Czytaj dalej

O krok od darmowej komunikacji

22.06.2015

29 stycznia podczas sesji Rady Miasta do porządku obrad dołączona została uchwała dotyczącą wystąpienia Miasta Jastrzębie-Zdrój ze struktur Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Dziś Prezydent Anna Hetman poinformowała o zrealizowaniu styczniowej uchwały.

Czytaj dalej

Powstał Jastrzębski Klaster Innowacji

22.06.2015

W minioną środę, 17 czerwca w Hotelu Dąbrówka miała miejsce uroczysta inauguracja Jastrzębskiego Klastra Innowacji. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele administracji samorządowej, środowiska naukowego, instytucji otoczenia biznesu, prywatnych podmiotów oraz lokalnych przedsiębiorców.

Czytaj dalej

Tydzień Misyjny w Jastrzębiu-Zdroju

17.06.2015

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe święto młodych z całego świata, którzy gromadzą się w wyznaczonym miejscu, by wyznawać i pogłębiać swoją wiarę. Najbliższa edycja spotkań odbędzie się w dniach 26 lipca – 31 lipca 2016 r. w Krakowie.

Czytaj dalej

Jest porozumienie w sprawie strefy centrum?

16.06.2015

W Urzędzie Miasta odbyło się kolejne już spotkanie na temat koncepcji zagospodarowania terenu Strefy Centrum znajdującego się między ulicami Północną, Sybiraków, Warszawską i Porozumień Jastrzębskich, łącznie obejmującego 10,5 ha. W spotkaniu uczestniczył inwestor, firma Acteeum Central Europe zaproszony przez Prezydent Miasta Annę Hetman.

Czytaj dalej

Europolis 2015: Jastrzębie-Zdrój pod lupą

02.06.2015

29 maja w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, podczas konferencji Europolis odbyło się oficjalne ogłoszenie rankingu miast uczących się. Na pierwszym miejscu uplasowala się Warszawa. Czarnym koniem okazał się Rzeszów. Sporo wyzwań stanęło przed niektórymi miastami na Górnym Śląsku, w tym przed naszym miastem.

Czytaj dalej

Jastrzębie-Zdrój konsultuje!

01.06.2015

Jastrzębie-Zdrój otwiera się na mieszkańców i oddaje w ich ręce zapowiadaną przez Prezydent Miasta w czasie kampanii wyborczej platformę internetową do konsultacji społecznych.

Czytaj dalej

100 dni

23.03.2015

8 grudnia 2014 roku, o godzinie 15.00 Anna Hetman złożyła przysięgę i odebrała zaświadczenie o objęciu funkcji Prezydenta. 16 marca 2015 r. minęło dokładnie 100 dni jej urzędowania.

Czytaj dalej

Jakie programy wspierają jastrzębskie rodziny?

19.03.2015

W ostatnim czasie do Prezydent Miasta docierają głosy mieszkańców, którzy proszą o informacje dotyczące programów/ kart adresowanych do rodzin wielodzietnych. Jastrzębianie najczęściej pytają jak taką kartę uzyskać, komu ona przysługuje, gdzie jest honorowana, czy jak z niej korzystać. Pytają także o miejsca, w których karty są honorowane.

Czytaj dalej

Co dalej z OWN?

23.02.2015

Większość mieszkańców zapytanych o Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego odpowiada jednogłośnie – to jeden z ważniejszych symboli Jastrzębia-Zdroju. Kiedyś zielona oaza w samym centrum miasta, azyl pośród wielkopłytowych wieżowców. Kiedyś pełne gwaru i śmiechu dzieci miejsce spotkań jastrzębskich rodzin. Dziś - ruina. Taki obraz staje przed oczyma każdego, kto zdecyduje się wybrać tam na spacer. Jako jastrzębiance jest mi szczerze żal, gdy widzę jak z dnia na dzień to miejsce niszczeje coraz bardziej.

Czytaj dalej

I po spotkaniu

26.01.2015

Jak zapowiadano, 22 stycznia w Domu Zdrojowym Prezydent Anna Hetman spotkała się z przedstawicielami jastrzębskiego trzeciego sektora.

Czytaj dalej

Anna Hetman już po zaprzysiężeniu

09.12.2014

8 grudnia, o godzinie 15.00, Anna Hetman złożyła przysięgę i odebrała zaświadczenie o objęciu funkcji prezydenta. Po uroczystym ślubowaniu Pani prezydent wygłosiła swoją pierwszą mowę, która brzmiała nastepująco.

Czytaj dalej

Podziękowanie za debatę

26.11.2014

Chciałabym serdecznie podziękować portalowi Tujastrzebie.pl za zaproszenie do wzięcia udziału w debacie przed II turą wyborów samorządowych. Dziękuję także mojemu kontrkandydatowi, Prezydentowi Marianowi Janeckiemu za udział w spotkaniu. Jednak szczególne podziękowania należą się Państwu - za obecność, tym bardziej, że przybyliście tak tłumnie, co świadczy o tym, że sprawy Jastrzębia-Zdroju nie są Wam obojętne.

Czytaj dalej

Stanowisko

24.11.2014

W związku z wystosowanym stanowiskiem NSZZ Solidarność JSW S.A., w którym zostało użyte moje nazwisko, przedstawiam swoją odpowiedź w tej sprawie.

Czytaj dalej

Dementi

21.11.2014

Kampania wyborcza, to różne sposoby promocji kandydata, z użyciem środków masowego przekazu (plakaty, reklamy telewizyjne, radiowe, ulotki, spotkania z wyborcami itp.). W przekazie najistotniejszy jest język i gra słów. 

Czytaj dalej

Porozumienie podpisane

21.11.2014

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Janusz Buda udzielił oficjalnego poparcia Annie Hetman w walce o fotel prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Czytaj dalej

Czego oczekują jastrzębianie?

14.11.2014

W październiku i listopadzie przeprowadzono ankietę telefoniczną mającą na celu zdiagnozowanie oczekiwań wyborczych i potrzeb jastrzębian. Co pokazały wyniki?

Czytaj dalej

Wyborco, wiesz jak głosować?

13.11.2014

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją na temat tego, kiedy, gdzie i jak głosować.

Czytaj dalej

Żory: Świat jeździ bez biletów

10.11.2014

6 listopada, w Żorach, odbyła się Międzynarodowa Konferencja dotycząca bezpłatnej komunikacji miejskiej na świecie. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy na temat tego rozwiązania.

Czytaj dalej

Kobiety tworzą Jastrzębie

06.11.2014

Pod takim hasłem, w miłej atmosferze, przy kawie, herbacie i wypiekach, upłynęło środowe spotkanie kandydatki na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anny Hetman z jastrzębiankami.

Czytaj dalej

Rozmawiali o rozwoju

05.11.2014

We wtorek, 4 listopada, w Domu Zdrojowym przy ulicy Witczaka,  odbyła się debata przeprowadzona w ramach akcji "Porozmawiajmy o rozwoju."

Czytaj dalej

Kobiety tworzą Jastrzębie

03.11.2014

W najbliższą środę, 5 listopada, o godzinie 17.00, w Domu Zdrojowym odbędzie się kolejna konferencja kandydatki na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anny Hetman. Hasło przewodnie spotkania brzmi "Kobiety tworzą Jastrzębie".

Czytaj dalej

Porozmawiajmy o rozwoju

03.11.2014

We wtorek, 4 listopada, o godzinie 17.00, w Domu Zdrojowym odbędzie się debata organizowana w ramach akcji "Porozmawiajmy o rozwoju".

Czytaj dalej

Oświadczenie

26.10.2014

W związku z oświadczeniem Pana Sławomira Żmudzińskiego reprezentującego KWW Porozumienie NPW (Nowa Prawica), w którym apeluje on o zajęcie stanowiska, pragnę wyjaśnić, co następuje:

Czytaj dalej

Hetman stawia na przedsiębiorców

23.10.2014

W środę, 22 października kandydatka na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman zaprezentowała część programu odnoszącą się do problemu lokalnej przedsiębiorczości.

Czytaj dalej

Anna Hetman odkrywa kolejne karty programu

16.10.2014

15 października odbyła się kolejna konferencja prasowa Anny Hetman. Kandydatka na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój zaprezentowała kolejne punkty programu wyborczego - tym razem dotyczące grupy senioralnej oraz jastrzębskich rodzin.

Czytaj dalej

Anna Hetman honorowym Profesorem Oświaty

14.10.2014

14 października kandydatka na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Czytaj dalej

A co dla seniorów?

14.10.2014

W środę kandydatka na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman zaprasza na kolejną konferencję prasową. Tym razem pochyli się nad sprawami jastrzębskich seniorów.

Czytaj dalej

Anna Hetman myśli o młodych

09.10.2014

Wczoraj miała miejsce kolejna konferencja prasowa zorganizowana przez Annę Hetman, kandydatkę na prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Spotkanie upłynęło pod znakiem rozwiązań dla młodych mieszkańców.

Czytaj dalej

Strona internetowa już działa

29.09.2014

Mam przyjemność przedstawić Państwu moją oficjalną stronę internetową, na której znajdą Państwo informacje o moim programie, kampanii wyborczej oraz o mnie samej. Zachęcam również do odwiedzania działu „Mapa potrzeb”, gdzie mogą Państwo sami zgłosić pomysł na remont, rewitalizację czy budowę nowego obiektu.

Czytaj dalej