Rozpoczynamy Rower Miejski sezon 2

Rozpoczynamy Rower Miejski sezon 2

1 czerwca w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczynamy kolejny sezon rowerów miejskich. 30 rowerów, w tym z fotelikami do przewożenia dzieci, na 4 stacjach przy ul. Witczaka w Zdroju, Hali Widowiskowo-Sportowej, Supersamie i Urzędzie Miasta, będzie do Państwa dyspozycji. Już teraz serdecznie zapraszam!

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i turyści mogą wypożyczać rowery miejskie. W mieście dostępne są 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 30 rowerów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia najmłodszych. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.

Stacje Jastrzębskiego Roweru Miejskiego: Urząd Miasta, DH Domus, hala widowiskowo-sportowa i Zdrój. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną godzinę po 4 zł.

Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie RowerJastrzebie.pl, korzystając z bezpłatnej aplikacji Nextbike lub terminala na stacji wypożyczeń. Po wpłaceniu 10 zł opłaty inicjalnej i aktywowaniu konta można już wypożyczyć rower. Na terminalu stacji wypożyczeń wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru i gotowe. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR.

Wystarczy raz zarejestrować się na stronie RowerJastrzebie.pl i aktywować konto, by móc korzystać z rowerów w Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Warszawie i innych miastach w Polsce i na świecie.