Ależ będziemy mieć piękną trasę rowerową

Ależ będziemy mieć piękną trasę rowerową

Kolejna dobre wieści! Jeszcze nie skończyliśmy budowy prawie kilometrowego odcinka Żelazny Szlak Rowerowy a już mamy kolejne dofinansowanie. Prawie 30-kilometrową pętlą ścieżek rowerowych pojedziemy przez Jastrzębie, Godów, Zebrzydowice, Karvinę i Piotrowice koło Karviny. Takie wiadomości to lubię

W ramach projektu przez Jastrzębie-Zdrój przebiegać będzie odcinek trasy o długości 9,3 km. Na ten cel miasto otrzyma dotację o łącznej wartości 8,7 mln złotych.


To projekt, który szczególnie nas cieszy. Idealnie wpisuje się w naszą koncepcję, która zakłada nie tylko współpracę partnerską z gminami po stronie czeskiej, ale również wzbogacenie naszej oferty turystycznej. Dzięki temu mieszkańcy będą się aktywizować, a miasto będzie realizować kompleksową politykę związaną z rowerami miejskimi.

Jastrzębski fragment trasy Żelaznego Szlaku Rowerowego zaplanowany został na terenie sołectw: Ruptawa, Cisówka, Moszczenica i wiódł będzie w kierunku dzielnicy Zdrój i Osiedla Chrobrego.

Przypomnijmy, że inwestycja została podzielona na dwa etapy. W ramach obecnie prowadzonych prac powstaje odcinek na granicy z Godowem o długości 370 metrów oraz fragment sąsiadujący z Zebrzydowicami o długości 625 metrów.